Odstávka kryté části Vodního ráje

 

6. 9. 2016 – Krytá část Vodního ráje Jihlava je od 5. září z důvodu pravidelné technologické odstávky uzavřena. Během uzavření aquaparku se budou provádět údržbářské a opravářské práce, které nelze dělat za provozu. Největší opravou bude druhá etapa výměny střechy z důvodů špatné izolace a zatékání do objektu. Střešní plášť se mění nad krytým rekreačním bazénem a odpočinkovou částí. Dále se provede úprava bufetu ve vstupním vestibulu a vybuduje se Kneippův chodník v bazénové hale. V plánu je rovněž oprava technologické části bazénu - provedou se výmalby, nátěry a předláždění obkladů bazénových van. Všechny tyto práce vyjdou zhruba na tři milióny korun. Provoz v kryté části bude opět zahájen dne 23. září od 10:00 hodin. Ukončil se také provoz venkovní části bazénu. Díky stavebním pracem, které probíhají v kryté části, již není možné se bezpečně dostat do venkovních prostorů areálu.
Letní sezóna byla zahájena 4. června a ukončena 4. září. Za tuto dobu navštívilo Vodní ráj Jihlava 34 603 osob. Rekordním dnem byla neděle 28. srpna, kdy se přišlo vykoupat 2 764 lidí. Návštěvnost přes dva tisíce lidí během celého léta byla pouze třikrát. Za extrémně chladnou sezónu, která trvala 93 dní, měl aquapark z důvodu špatného počasí celých 20 dnů zavřeno. Oproti loňskému létu na Vodním ráji byl zaznamenán propad o 22 265 návštěvníků a sezónu lze tak z finačního pohledu hodnotit jako průměrnou.

 

O aquaparku:

Vodní ráj Jihlava je svou kapacitou 2400 míst ve venkovní a 240 míst v kryté části areálu již 15 let největším aquaparkem na Vysočině a jediným aquaparkem na dálnici D1. Sportovně-relaxační areál je otevřen celoročně a kromě několika bazénů a řady vodních atrakcí nabízí i sportovní a wellness služby. Každý rok projde jeho branami v průměru 200 000 návštěvníků. Provozovatelem jsou Služby města Jihlavy.

 

Kontakt:
Martin Málek
tiskový mluvčí

 

SLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o.
Havlíčkova 64, 586 01 Jihlava
Tel: +420 567 553 218