Vodní ráj Jihlava navštívilo v roce 2017 více než 160 000 lidí
 
8. 1. 2016 – Do Vodního ráje Jihlava, největšího aquaparku na Vysočině, přišlo v loňském roce 163 000 návštěvníků. V krytém areálu, jehož doménou je velký rekreační bazén o rozloze 330 m², řada vodních atrakcí a wellness zóna se saunou a parní lázní, si zaplavalo 123 500 lidí. Do letního venkovního areálu, který nabízí čtyři bazény s ohřívanou vodou, si zaplatilo vstup 39 500 návštěvníků. Oproti roku předchozímu se jedná o stejnou návštěvnost. Vysoký počet milovníků vody byl zaznamenán posledních pět kalendářních dní - 4585, včetně rekordního 29. prosince, během kterého si přišlo zaplavat 1059 lidí.
Vodní ráj prošel během loňského roku opravami a modernizací. Martin Málek, mluvčí Služeb města Jihlavy, k tomu dodává: “Aquapark má za sebou rekonstrukce v celkové výši 5,6 mil. Kč. Tobogány mají nový nátěr, zmodernizovali jsme ozvučení venkovního areálu, opravou prošla také venkovní skluzavka. V kryté části byla zrekonstruována odpočívárna u sauny a opraveny převlékací boxy. Největší investicí byl venkovní dětský nerezový bazén za 4,6 mil. Kč.”
Jako další novinku Vodního ráje Jihlava lze uvést spuštění e-shopu na webových stránkách, který nabízí online prodej vstupenek a dárkových poukazů. “Během prvních 10 dní provozu nakoupilo v e-shopu přes 50 lidí, což nás mile překvapilo a potvrdilo, že lidé dnes čím dál častěji platí raději přes internet. Těmto prvním nakupujícím jsme jako poděkování věnovali hodinu plavání zdarma,” doplnil Martin Málek.
V prosinci byl také vyhlášen již třetí ročník kreativní soutěže pro děti Vánoce s mývalem. Během prosince nosily děti do aquaparku vlastnoručně vyrobené vánoční ozdoby. Během ledna vyberou zaměstnanci Vodního ráje pět nejzajímavějších výtvorů a jejich autory obdarují až deseti rodinnými vstupy zdarma.
 
O aquaparku:
Vodní ráj Jihlava je svou kapacitou 2400 míst ve venkovní a 240 míst v kryté části areálu již 15 let největším aquaparkem na Vysočině a jediným aquaparkem na dálnici D1. Sportovně-relaxační areál je otevřen celoročně a kromě několika bazénů a řady vodních atrakcí nabízí i sportovní a wellness služby. Každý rok projde jeho branami v průměru 200 000 návštěvníků. Provozovatelem jsou Služby města Jihlavy.
 
Kontakt:
Martin Málek
tiskový mluvčí
 
SLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o.
Havlíčkova 64, 586 01 Jihlava
Tel: +420 567 553 218