Vodní ráj zahajuje 18. letní sezónu
28. 5. 2018 – V pořadí již 18. letní sezónu zahájí tento týden sportovně relaxační areál Vodní ráj Jihlava. Brána venkovního areálu se v plném provozu otevře tuto sobotu 2. června v 10 hodin. Vzhledem k letnímu počasí je však v omezeném režimu otevřen již od pondělí.
“Letos otevíráme venkovní bazény poměrně brzy - počasí je skvělé a veškeré přípravy jsme stihli v termínu. Po zimě bylo potřeba opravit bazénové vany, u kterých došlo vlivem silných mrazů k poškození přelivových hran a vnitřních keramických obkladů. Celkové náklady na tyto opravy byly ve výši 0,5 mil. Kč. Během jara byl také vybudován nový stánek občerstvení za 2 mil. Kč, který kapacitně nahradí dva původní dřevěné stánky. Dále byly provedeny menší opravy technologických zařízení pro úpravu vody,” uvedl mluvčí Služeb města Jihlavy Martin Málek.
Savnostní zahájení “plnoletosti” aquaparku proběhne o týden později, 9. června. Od 14 hodin se zde bude konat sportovně společenský turnaj v plážovém volejbalu za účasti týmů Kraje Vysočina, Města Jihlavy, FC Vysočina a HC Dukla Jihlava. Odpolední program doplní exhibiční utkání špičkových českých beachvolejbalistů, výuka a ukázky plaveckých stylů Jihlavského plaveckého klubu Axis a zábava pro děti.
“Akce je určena pro širokou veřejnost. V tento den nabídneme našim zákazníkům zvýhodněné vstupné do venkovní části. Turnaj je ale možné sledovat i samostatně jako divák a sportovní fanda,” doplnil Martin Málek.
Aquapark Vodní ráj Jihlava je díky rozloze venkovní plochy ke koupání největší na Vysočině. Každý rok do venkovního areálu zavítá průměrně 50 000 návštěvníků. Najdete zde čtyři bazény s ohřívanou vodou – velký rekreační bazén s vodními atrakcemi ke koupání, 25metrový plavecký bazén s pěti drahami určený pro rekreační plavání, zábavný dětský bazén s vodním hradem a brouzdaliště, sloužící ke koupání nejmenších dětí. Součástí venkovního areálu aquaparku je 9000 m² travnaté plochy ke slunění a odpočinku.
 
O aquaparku:
Vodní ráj Jihlava je svou kapacitou 2400 míst ve venkovní a 240 míst v kryté části areálu již 15 let největším aquaparkem na Vysočině a jediným aquaparkem na dálnici D1. Sportovně-relaxační areál je otevřen celoročně a kromě několika bazénů a řady vodních atrakcí nabízí i sportovní a wellness služby. Každý rok projde jeho branami v průměru 180 000 návštěvníků. Provozovatelem jsou Služby města Jihlavy.
 
Kontakt:
Martin Málek
tiskový mluvčí
 
SLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o.
Havlíčkova 64, 586 01 Jihlava
Tel: +420 567 553 218