Vodní ráj zahajuje letní sezónu s novým dětským bazénem
 
31. 5. 2017 – Vodní ráj Jihlava otevře v sobotu 10. června v 10 hodin venkovní areál veřejnosti a zahájí tak další, již 17. letní sezónu. Hlavní novinkou je zrenovovaný celonerezový dětský bazén. Opravami přošel také velký rekreační a plavecký bazén a dětské brouzdaliště. Tobogány prošly odborným čištěním a dostaly nový nátěr.
“Unikátními vlastnostmi nerezových bazénů je jejich vysoká pevnost a mimořádná odolnost. Výhodou je i menší vznik řas a množení bakterií, což je zárukou vysoké míry hygieny. A je tu i estetická stránka - nerez je vysoce elegantní nadčasový materiál”, uvedl Martin Málek, tiskový mluvčí Služeb města Jihlavy.
Venkovní areál bude veřejnosti otevřen každý den od 10 do 20 hodin, v závislosti na počasí. Otevírací doba se po několika letech prodlouží o hodinu a Vodní ráj tak vyjde vstříc milovníkům večerního koupání.
Krytá část aquaparku je otevřena celoročně. V celém areálu je návštěvníkům k dispozici wi-fi připojení zdarma, zrekonstruovaný bufet v kryté hale a od července kromě čtyř stánků s rychlým občerstvením i pizzerie.
Příznivci venkovního koupání si letos opět budou moci koupit sezónní vstupenku pro dospělé i děti na 10 vstupů s cenovým zvýhodněním. Vodní ráj bude letos poprvé výdejním místem pro City kartu, která návštěvníkům kromě slevy na vstupném přinese i možnost projít turniketem u pokladen bez čekání ve frontě. (Více na www.karta.city.cz.)
Ve venkovním areálu Vodního ráje jsou čtyři bazény s ohřívanou vodou – velký rekreační bazén s vodními atrakcemi ke koupání, 25metrový plavecký bazén s pěti drahami určený pro rekreační plavání, zábavný dětský bazén s vodním hradem a brouzdaliště, sloužící ke koupání nejmenších dětí. Součástí venkovního areálu aquaparku je 9000 m² travnaté plochy ke slunění a odpočinku. Ve venkovní části aquaparku je zajištěn bezbariérový přístup. Temperovaná voda venkovních bazénů se pohybuje mezi 24 °C až 27 °C. Kapacita venkovního koupaliště je 2400 osob.
 
O aquaparku:
Vodní ráj Jihlava je svou kapacitou 2400 míst ve venkovní a 240 míst v kryté části areálu již 15 let největším aquaparkem na Vysočině a jediným aquaparkem na dálnici D1. Sportovně-relaxační areál je otevřen celoročně a kromě několika bazénů a řady vodních atrakcí nabízí i sportovní a wellness služby. Každý rok projde jeho branami v průměru 200 000 návštěvníků. Provozovatelem jsou Služby města Jihlavy.
 
Kontakt:
Martin Málek
tiskový mluvčí
 
SLUŽBY MĚSTA JIHLAVY s.r.o.
Havlíčkova 64, 586 01 Jihlava
Tel: +420 567 553 218